International Open, 23th of August 2014
NAME | CLUB | OPEN | VETERAN |
Gabriele Silveri (ITA) | SC Fiamme Azzurre CM | 58 | |
George Papadopoulos (GRE) | Olympia Club Subbuteo | 86 | 19 |
Stefano Fontana (ITA) | SC Castiglione del Lago | 107 | |
Teemu Sihvola (FIN) | SiSu TFC | 149 | |
Jarkko Lindholm (FIN) | TFC Lynx | 224 | |
Kari Hakkarainen (FIN) | SiSu TFC | 252 | 76 |
Kai Grönfors (FIN) | SiSu TFC | 414 | |
Pasi Pietilä (FIN) | SPS JaNo | 416 | |
Ile Tuominen (FIN) | PSK | 418 | 140 |
Jere Tuominen (FIN) | PSK | 419 | |
Rudi Peterschinigg (ENG) | London & Essex United | 563 | 56 |
Robert Green (AUS) | | 598 | 86 |
Petri Katila (FIN) | PSK | 616 | 199 |
Antti Väänänen (FIN) | SPS JaNo | 618 | |
Giulio Astengo (ITA) | Milano table soccer club FLICKERS | | |
Vittorio de Pascale (ITA) | Milano table soccer club FLICKERS | | |
- Gabriele Silveri won the open category in 2013
- George Papadopoulos won the veteran category in 2013
- Giulio Astengo and Vittorio de Pascale are veterans without rankings
International Open, 24th of August 2014
NAME | CLUB | OPEN | VETERAN |
Gabriele Silveri (ITA) | SC Fiamme Azzurre CM | 58 | |
George Papadopoulos (GRE) | Olympia Club Subbuteo | 86 | 19 |
Stefano Fontana (ITA) | SC Castiglione del Lago | 107 | |
Kari Hakkarainen (FIN) | SiSu TFC | 252 | 76 |
Rudi Peterschinigg (ENG) | London & Essex United | 563 | 56 |
Robert Green (AUS) | | 598 | 86 |
Vittorio de Pascale (ITA) | Milano table soccer club FLICKERS | | |
Preliminary schedule on Saturday 23rd:
08:00 Venue open
09:00 Round 1
09:45 Round 2
10:30 Round 3
11:15 Round 4
12:45 Lunch
13:30 1/4 Finals
14:30 1/2 Finals
15:30 Final game
Groups / Open:
A
SILVERI, Gabriele (ITA/fia)
TUOMINEN, Ile (FIN/psk)
GRÖNFORS, Kai (FIN/sis)
HAKKARAINEN, Kari (FIN/sis)
B
PAPADOPOULOS, George (GRE/ocs)
PETERSCHINIGG, Rudi (ENG/leu)
PIETILÄ, Pasi (FIN/jan)
DE PASCALE, Vittorio (ITA/fmi)
C
FONTANA, Stefano (ITA/cdl)
VÄÄNÄNEN, Antti (FIN/jan)
TUOMINEN, Jere (FIN/psk)
GREEN, Robert (AUS/-)
D
SIHVOLA, Teemu (FIN/sis)
KATILA, Petri (FIN/psk)
ASTENGO, Giulio (ITA/fmi)
LINDHOLM, Jarkko (FIN/lyn)
Voisit Hönkki työkiireiltäsi kerätä datan siitä kuinka monessa pelaamassamme turnauksessa olemme päätyneet samaan alkulohkoon. Näitä pareja on varmasti muitakin, mutta epäilen olevani muita huomattavasti onnekkaampi.
Saako alkulohkossa tippunut enemmän pitsaa vai onko tarjolla jälkiliukkaita?
Veterans Saturday
Group A
Papadopoulos
Hakkarainen
Green
de Pascale
Group B
Peterschinigg
Katila
Tuominen
Astengo
Avoimen sarjan finaali: Papadopoulos - Silveri 2-0
Zingalla loput tulokset
Veteraanit:
A-lohko
Papadopoulos - Hakkarainen 2-1
Green - de Pascale 2-5
Papadopoulos - de Pascale 2-1
Hakkarainen - Green 0-0
Papadopoulos - Green 5-0
Hakkarainen - de Pascale 0-2
Papadopoulos 3 300 9-2 9
de Pascale 3 201 8-4 6
Hakkarainen 3 012 1-4 1
Green 3 012 2-10 1
B-lohko
Peterschinigg - Astengo 2-1
Katila - Tuominen 0-3
Peterschinigg - Tuominen 4-0
Katila - Astengo 0-4
Peterschinigg - Katila 3-1
Tuominen - Astengo 1-1
Peterschinigg 3 300 9-2 9
Astengo 3 111 6-3 4
Tuominen 3 111 4-5 4
Katila 3 003 1-10 0
Semit
Papadopoulos - Astengo 4-1
de Pascale - Peterschinigg 1-1, j.a. 2-1
Finaali
Papadopoulos - de Pascale 3-2
Sunnuntaina pelataan vain avoin sarja.