Kisat, edes pienet sellaiset, olisi kiva pitää. Ajankohdan kanssa tosin jälleen perinteinen arpominen, joka tällä kertaa hoidetaan äänestyksellä.
Ohessa lista päivistä, jotka sopivat minulle (olen järjestäjä). Ilmoittakaa kaikista listalla olevista päivistä sopiiko vai eikö sovi. Kellonaikatoivomuksiakin saa esittää. En tosin tiedä kuinka hyvin ne voi ottaa huomioon. Sitäkään en tiedä onko kertsillä jotain muuta
toimintaa listalla olevilla päivillä. Selvinnee pian.
Kisapaikka Hermanni. Ajatuksen tasolla sellainen sivujuoni, että jos paljon pelaajia ja Makolle käy, niin yksi lohko Oulunkylässä.
Ehdolla olevat päivät:
21.11
27.11
28.11
5.12
6.12
11.12
12.12
Niiden ei tarvitse ilmoittaa mitään, jotka eivät muutenkaan olisi tulossa :)
edit: Majurin mukaan kertsille ei vielä varauksia talon asukkaiden taholta ehdollaoleville päiville, mutta ikinä ei tiedä onko niitä tulossa. Mitä nopeammin saamme päätettyä kisapäivän, niin sitä nopeammin voimme myös tehdä varauksen.
edit2: Ilmoituksen minulle saa tehdä ihan miten haluaa. Tekstarilla, privameilillä, whatsappissa, suullisesti tai tänne suoraan. Kaikki käy.
Helpotetaan vähän. Jos ette pysty
kertomaan varmasti kaikista päivistä,
niin kertokaa edes osasta. Kisapäivä on hyvä
päättää aika pian.
Mulle käyvät päivät:
Su 21.11,Su 5.12,Ma 6.12 ja Su 12.12
21.11 ja 12.12 parhaat.
Ps. tänne voi aloittaa myös äänestyksen, toki sitten saa vain yhden vaihtoehdon valita.
Lainaus käyttäjältä: nabel - lokakuu 27, 2021, 08:31:40
Ps. tänne voi aloittaa myös äänestyksen, toki sitten saa vain yhden vaihtoehdon valita.
Kyllä ja siksi valitsin tämän tavan, jotta voi valita useamman päivän ja voi myös kertoa, jos joku päivä ei sovi missään nimessä.
Mulle oikeasti ainoa mahdollinen näistä päivistä on toi 12.12.
Orimattilan alkulohko lauantaina?
12.12.21 klo 12:12 käy.
Äänet myös Kesiksen kalenterille.
Periaatteessa mikä vaan ehdotetuista päivistä käy.
12.12 sopii. Olan alkulohko ei onnistu, 11.12 töissä ::)
Eiköhän tää ole selvä. Haetaan 12.12.2021.
edit. hakemus lähetetty