Sain FISTF:stä vihdoin tuloksia Silkeborgin MM-kisoista 1996. Laitan forumeille ainoastaan suomalaisten tulokset, sillä kokonaisuudessaan tuloslitania on aika pitkä. Pupen lohkovoittaja Maia hävisi ainoastaan maailmanmestarille. Minut jatkosta tiputtanut France hävisi ainoastaan maailmanmestarille...
Seniors Groupe 6 1. Shorab Jadunandan (6) ENG/
2. Teemu Sihvola FIN/
3. Matthew Rowley WAL/
Jadunandan 7-0 Rowley
Sihvola 6-2 Rowley
Jadunandan 5-2 Sihvola
Groupe 101. Filipe Maia (10) POR/
2. Horst Deimel AUT/
3. J. Mustonen FIN/
4. Terry Martin WAL/
Maia 12-1 Martin
Deimel 5-2 Mustonen
Maia 4-0 Deimel
Mustonen 2-2 Martin
Maia 10-1 Mustonen
Deimel 12-0 Martin
Barrages (karsintakierros)Christophe France - T. Sihvola 8-1
Horst Deimel - Rainer Vogt 4-1
Alfredo Martinez - Arturo Martinez 1-0
Eric Benvenuto - David Baxter 2-0
Dimitris Mavromitros - Brian Daley 2-0
Roberto Rocchi - Philip Van Kommer 2-3
Huitièmes de finaleDavid Ruelle - Philip Van Kommer 1-2
Vasco Guimaraes - Anders Grorud 8-2
Shorab Jadunandan - Christophe France 2-3
Erich Hinkelmann - Alfredo Martinez 2-*
Joseph Bonfante - Eric Benvenuto 3-6
Kostas Triantafillou - Horst Deimel 2-1
Eric Naszalyi - Filipe Maia 2-3
Gil Delogne - Dimitris Mavromitros 3-2
Quarts de finalePhilip Van Kommer - Vasco Guimaraes 1-2
Christophe France - Alfredo Martinez 3-2
Eric Benvenuto - Kostas Triantafillou 3-4
Filipe Maia - Gil Delogne 1-0
Demi-finalesVasco Guimaraes - Christophe France 2-0
Kostas Triantafillou - Filipe Maia 1-4
FinaleVasco Guimaraes - Filipe Maia 2-1
U201. Lorenzo Pinto ITA/
2. Martin Kjaergaard DEN/
3. J. Rasanen FIN/
Pinto 5-3 Kjaergaard
Pinto 6-0 Räsänen
Kjaergaard 8-1 Räsänen
Huitièmes de finale...
Lorenzo Pinto - Bertrand Sartisse 1-2
...
Thomas Wittmann - Martin Kjaergaard 3-1
Vétérans1. JL Bonavia GIB/
2. Seppo Paakkinen FIN/
3. G. Mikkelsen DEN/
4. John Lauder WAL/
Mikkelsen 2-2 Lauder
Bonavia 1-1 Paakkinen
Paakkinen1-2 Mikkelsen
Bonavia 3-0 Lauder
Bonavia 2-0 Mikkelsen
Paakkinen 3-0 Lauder
BarragesCyril Mitchener - Jean-Luc Canfin 0-1
Patrick Rouger - Seppo Paakkinen 4-0
L. Podesta - G. Mikkelsen 3-2
Equipes OpenGroupe 4 1. France
2. Italie
3. Pays-Bas (NED)
4. Finlande
FRA 4-0 FIN
ITA 2-1 NED
FRA 4-0 NED
ITA 4-0 FIN
FRA 1-1 ITA
NED 4-0 FIN